Wampiryzm
Wampiryzm jest odmianą pasożytnictwa, polegającą na odżywianiu się krwią wysysaną z cudzego organizmu.
Wampiryzm jest odmianą pasożytnictwa, polegającą na odżywianiu się krwią wysysaną z cudzego organizmu. Swoją nazwę wampiryzm bierze od mitu wampira Dzięki popularności tego mitu mianem wampiryzmu określa się szereg współcześnie obserwowanych u ludzi zjawisk:
* sanguinarianizm - psychosomatyczne uzależnienie od ludzkiej krwi, występujące w niektórych subkulturach
* wampiryzm energetyczny - domniemane paranaukowe uzależnienie od uzupełniania własnych niedoborów energetycznych kosztem energii innych osób
* wampiryzm psychologiczny - uzależnienie od podświadomie odbieranej satysfakcji z pogarszania samopoczucia innych osób
* wampiryzm (styl życia) - subkulturowa stylizacja ubioru, zachowania itp., wynikająca albo z przekonania o autentycznym byciu wampirem, albo z upodobania do tego mitu i dokonywana wyłącznie dla zabawy.
* wampiryzm - odmiana przewlekłej choroby (porfirii).
Wampiryzm PSI (od słowa psychologiczny, jako, że nie wymaga kontaktu fizycznego) � podobnie jak każdy inny rodzaj wampiryzmu emocjonalnego polega głównie na pobieraniu energii na odległość poprzez silną wizualizację.
* Wampiry PSI żywią się energią, zazwyczaj ludzką. Nieistotna jest wtedy ilość emocji, lecz ich intensywność; energia pobierana jest przeważnie z punktów energetycznych człowieka czyli czakr. Istoty pobierające energię ze źródeł innych niż człowiek, czyli z podstawowych żywiołów, natury , gwiazd, itd. również zalicza się do wampirów PSI. Wymiana energetyczna między ludźmi, a naturą zachodzi przez cały czas; ludzie sami produkują energię i ją zużywają . Jednak jeśli chodzi o wampiry, proces ten jest zaburzony: wampir traci znacznie więcej energii niż produkuje; jego produkcja energetyczna jest minimalna lub w jakiś sposób zniszczona.
* Wampiryzm psychologiczny (lub wampiryzm emocjonalny) jest potoczną nazwą zjawiska w psychologii, polegającego na notorycznym eksponowaniu otoczeniu lub bliskim swoich kompleksów, wad, niepowodzeń i złego samopoczucia i wykorzystywaniu wywołanego w ten sposób uczucia litości. Wampirami psychologicznymi są najczęściej osoby o niskiej samoocenie lub cierpiące na depresję.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.